Rehabilitacja neurologiczna

Rehabilitacja neurologiczna

Rehabilitacja neurologiczna Szczecin

Rehabilitacja neurologiczna jest stosowana w przypadku wylewów, udarów, zmian nowotworowych, czyli w schorzeniach powodujących w efekcie porażenie lub niedowład oraz przy mózgowych porażeniach dziecięcych. Oferowana przez nas rehabilitacja neurologiczna w Szczecinie to jedna z najlepszych dróg do uzyskania oczekiwanych rezultatów. Stosowane są metody torowania nerwowo-mięśniowego takie jak PNF, Vojta, Bobath. Techniki te służą do pobudzania mięśni częściowo odnerwionych i osłabionych. Wykorzystywane są nie tylko w neurologii, ale i w ortopedii, pediatrii oraz w innych dziedzinach medycyny.

Rehabilitacja neurologiczna przeprowadzana przez doświadczonych specjalistów

Torowanie neurofizjologiczne dotyczy metod takich jak NDT-Bobath, Vojta, PNF. PNF polega na wykorzystaniu wzorca ruchowego człowieka i znajomości wzorców patologicznych. Rehabilitacja neurologiczna to wyjątkowo skuteczna metoda działania, pozwalająca na osiągnięcie wyjątkowych efektów. Poprzez techniki irradiacji, czyli przesyłania napięcia mięśniowego uzyskiwane są niejednokrotnie spektakularne czynnościowe pobudzenie mięśni, wyhamowanie bólu. Torowanie neurofizjologiczne stosowane jest szeroko w ortopedii do przywracania ruchomości stawów oraz w przypadku występowania przykurczy mięśniowych.

Najlepsza oferta rehabilitacji neurologicznej w Szczecinie. Zapraszamy!

Rehabilitacja neurologiczna wykonywana przez naszych specjalistów obejmuje pacjentów z różnorodnymi schorzeniami. Metoda NDT oraz Vojta wykorzystywana jest najczęściej u dzieci, ale z powodzeniem można wykorzystać je do rehabilitacji osób nieprzytomnych, natomiast stymulacje orofacjalne – do budzenia osób nieprzytomnych, hamowania spastyczności czyli wzmożonego napięcia mięśni umożliwiając na wykonanie ruchu w prawidłowym wzorcu. Techniki te pobudzają komórki nerwowe do wytworzenia połączeń przez co tworzy się sieć neuronalna w której de facto występuje pamięć ruchu. Przykładem jest nauka chodzenia u dziecka z porażeniem mózgowym czy nauka chodzenia osoby po wylewie czy zatorze.