Rehabilitanci

leczenie skoliozy szczecin

Rehabilitanci

lic. Hanna Gołdyn

lic. Anna Kasyk

lic. Konrad Kręgiel

Wykształcenie:
2011-2013 – Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Szczecinie, kierunek: Technik masażysta
2013-2016 – Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Szczecinie, kierunek: Fizjoterapia – studia I stopnia
od 2016 – Społeczna Akademia Nauk w Kołobrzegu, kierunek: Fizjoterapia – studia II stopnia
listopad 2016-luty 2017 – staż w Gabinetach Lekarskich i Centrum Ortopedii i Rehabilitacji u mgr Olivera Pachuty

Przebieg zatrudnienia:
marzec 2012- czerwiec 2015 – Fundacja Aktywnej Rehabilitacji – wolontariusz/opiekun/masażysta
lipiec 2013-październik 2014 – Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej TW w Szczecinie – masażysta
listopad 2014-lipiec 2015 – Dom Seniora “Słoneczny Dom” w Dziwnówku – masażysta
lipiec 2015-luty 2016 – ZEM Tourist Pustkowo Sanatorium ZUS – masażysta/fizjoterapeuta
od 2016 – Klub Sportowy “STAL” Szczecin – masażysta/fizjoterapeuta
od 2017 – Gabinety Lekarskie i Centrum Ortopedii i Rehabilitacji

Zainteresowania zawodowe:
Terapia manualna
Medycyna sportowa
Trening sportowy

mgr Oliver Pachuta

Wykształcenie:
2009-2012 – Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu – studia I stopnia
2009-2012 – praktyka zawodowa na Oddziale Neurochirurgii w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Marii Skłodowskiej-Curie
2009 – praktyka zawodowa w Domu Pomocy Społecznej “Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej”
2012 – Pomorski Uniwersytet Medyczny, Wydział Nauk o Zdrowiu, kierunek Fizjoterapia – studia II stopnia
czerwiec-wrzesień 2013 – staż w Gabinetach Lekarskich i Centrum Ortopedii i Rehabilitacji u mgr Michała Żółkiewicza

Przebieg zatrudnienia:
od 2013 – Gabinety Lekarskie i Centrum Ortopedii i Rehabilitacji

Zainteresowania zawodowe:
Terapia manualna
Trening sportowy

Szkolenia:
Maitland Concept Manual Physiotherapy Level 1 – 4 moduły szkolenia zakończone egzaminem

mgr Zbigniew Pawłowski

Wykształcenie:
1991-1995 – Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie Wydział Rehabilitacji
1999-2003 – Collegium Medicum Uniwersytetu w Toruniu
2004 – Pomorski Uniwersytet Medyczny, otwarcie przewodu doktorskiego z zakresu ortopedii

Przebieg zatrudnienia:    
od 1998 – prywatna praktyka
od 2001 – Pomorski Uniwersytet Medyczny
od 2001 – Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1, Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
1997-1998 – Państwowy Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie
1995-1997 – St. Thomas Hospital i Kensington Chelsea Hospital, Londyn, Wielka Brytania

Szkolenia:
Visceral Manipulation 1 (VM1)
Visceral Manipulation 2 (VM2)
The Pelvis (VM3)
The Thorax (VM4)
Manual Thermal Evaluation and Introduction to VisceroEmotional (VM5)
ViseroEmotional Relationships (VM6)
Visceral Vascular Manipulation: Upper Body (VVMU)
Visceral Vascular Manipulation: Lower Body (VVML)
Clinical Symposium with Jean-Pierre Barral
Neromeningeal Manipulation: An Integrative Approach to Trauma (NM1)
Neromeningeal Manipulation: Peripheral Nerve Manipulation, Upper Body (NM2)
Neromeningeal Manipulation: Peripheral Nerve Manipulation, Lower Body (NM3)
Neromeningeal Manipulation: Brain and Cranial Nerve Manipulation (NM4)
Neromeningeal Manipulation: Neural Manipulation 5, Central and Peripheral Commections (NM5)

Listening Techniques 1: An Integrative Approach to Evalution (LT1)
Listening Techniques 1: An Integrative Approach to Evalution (LT2)

CranioSacral Therapy 1 (CS1)
CranioSacral Therapy 2 (CS2)
SomatoEmotional Release 1 (SER1)
SomatoEmotional Release 2 (SER2)

Szkolenia w ramach Szkoły Osteopatii w Szwajcarii (wszystkie zakończone egzaminem):
General Osteopathic Tretment
Neurology Course
Pelvis Part One
Pelvis Part Two
Lower Extremity
Strain Counterstrain
Lumbar Spine
Dorsal Spine and Ribs
Advanced Dorsal Spine and TMJ Part One
Muscle Energy
Cervical Spine
Occiput/Atlas/Axis
Bones of the Face
Pediatrics
Upper Extremity, TMJ Part Two, Lymphatics
Emergency Techniques
Digestive System: Stomach and Esophagus
The Hepatic System
The Respiratory System: Plura and Lungs
Small and Large Intestines
Pathophysiology – Cardio-Respiratory

mgr Łukasz Sikorski

Wykształcenie:
2008-2011 – Pomorski Uniwersytet Medyczny, Wydział Nauk o Zdrowiu kierunek Fizjoterapia – studia I
2011-2013 – Pomorski Uniwersytet Medyczny, Wydział Nauk o Zdrowia kierunek Fizjoterapia – studia II stopnia
październik 2011 – marzec 2012 – praktyka na Oddziale Ortopedii i Traumatologii oraz Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej PUM
marzec-lipiec 2012 – staż w Gabinetach Lekarskich i Centrum Ortopedii i Rehabilitacji u mgr Zbigniewa Pawłowskiego i Michała Żółkiewicza

Przebieg zatrudnienia:
od 2012 – Gabinety Lekarskie i Centrum Ortopedii i Rehabilitacji

Zainteresowania zawodowe:
Terapia manualna
Manipulacje wisceralne

Szkolenia:
Neuromeningeal Manipulation (NM1): An Integrative Approach to Trauma
Neuromeningeal Manipulation (NM2): Peripheral Nerve Manipulation, Upper Body
Visceral Manipulation (VM1): Abdomen 1

mgr Andrzej Szwajlik, Osteopata

Wykształcenie:          
2004-2008 – Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Wydział Nauk o Zdrowiu kierunek: fizjoterapia

Mgr Andrzej Szwajlik w swojej wieloletniej pracy zawodowej wykorzystuje liczne zaawansowane techniki terapii manualnej i osteopatii dopasowane indywidualnie względem chorego oraz jego chorób współistniejących.
Mgr Andrzej Szwajlik cały czas podnosi swoje kwalifikacje (uczestnik 5 i ostatniego roku studiów osteopatii w Akademii Osteopatii/ Osteopathie Schule Deutchland) i bierze udział w licznych konferencjach w Polsce i za granicą m.in. Osteopathie Schule Deutchland Fascia & Osteopathy (2013), Fluids and Osteopathy (2014).

Ważniejsze kursy i szkolenia:
2013 -
ukończenie I roku osteopatii: osteopatia wisceralna 1, osteopatia czaszkowo-krzyżowa 1, GOT i biodro, staw kolanowy, miednica i kość krzyżowa, stopa i staw skokowy, neurologia, radiologia, historia i filozofia osteopatii;
2014 - ukończenie II roku osteopatii: klatka piersiowa, kręgosłup lędźwiowy, autonomiczny układ nerwowy, osteopatia wisceralna 2, osteopatia czaszkowo-krzyżowa 2, biomechanika, palpacja, GOT 2;
2015 - ukończenie III roku osteopatii: osteopatia w stomatologii, BLT, kończyna górna, osteopatia wisceralna 3, kręgosłup szyjny, metody kliniczne, Strain Counterstrain, osteopatia czaszkowo-krzyżowa 3;
2016 - kurs z MÓZGU cz. 1 /wykładowca: Dr Bruno Chikly, MD, DO/;
2016 - ukończenie IV roku osteopatii: osteopatia czaszkowo-krzyżowa IV, pediatria I, powięź, uroginekologia, psychosomatyka, clinical approach to the spine, układ limfatyczny, choroby wewnętrzne I, fizjologia bólu;
2016 - kurs z ŚRÓDPIERSIA / wykładowca: lek. med. Marek Mularczyk/
11.2016 - kurs z PEDIATRII / wykładowca: Nancy Nuun, BSc(Hons) DPO PgCert FHEA
05.2017 – ukończenie 5-letniego cyklu kształcenia z zakresu medycyny osteopatycznej zgodnie z wytycznymi Akademii Osteopatii oraz otrzymanie uzyskanego wykształcenia na poziomie Osteopaty

Zainteresowania zawodowe:
terapia manualna
osteopatia