Bark

Bark

USG barku Szczecin

Staw ramienny to bardzo ważna część ludzkiego ciała, która odpowiada za największy zakres ruchomości w kończynie górnej. Badanie USG barku w naszym ośrodku w Szczecinie pozwala na szybkie zdiagnozowanie ograniczenia ruchomości oraz siły mięśniowej w stawie barkowym. Odpowiednia i jednoznaczna diagnoza pozwala na jak najszybsze rozpoczęcie leczenia, umożliwiając szybki powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Diagnostyka ultrasonograficzna wykonywana w naszym centrum obejmuje m.in. ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego, mięśnia podgrzebieniowego, oraz mięśnia podłopatkowego.

Badanie USG barku. Skorzystaj z pomocy specjalistów

Jedną z najczęstszych przyczyn badania USG barku jest tzw. zespół „bolesnego barku”. Tego typu dolegliwości mają zwykle związek z całkowitym lub częściowym uszkodzeniem mięśni poruszających głową kości ramiennej. Do takich urazów dochodzi z różnych przyczyn – często dotyczą one sportowców, czy osób wykonujących pracę związaną ze wzmożoną aktywnością fizyczną. Kontuzje zdarzają się także podczas codziennych czynności, które powodują przeciążenie stawu barkowego. W efekcie pacjent cierpi na dolegliwości bólowe, często rozwija się również stan zapalny.

Gwarancja szybszego powrotu do zdrowia. USG barku – Szczecin Centrum Ortopedii i Rehabilitacji

Właśnie w takich sytuacjach konieczne jest jak najszybsze wykonanie USG barku. W Szczecinie, jako jedni z niewielu, zapewniamy kompleksową obsługę tego typu urazów. Oferujemy specjalistyczną konsultację, przeprowadzenie badania ultrasonograficznego oraz leczenie różnego rodzaju kontuzji. Wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i sprawdzone metody. Badanie jest całkowicie bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne, dlatego może być wykonywane nawet przy wyjątkowo dokuczliwych dolegliwościach. Uzyskany w wyniku USG obraz można zatrzymać i wydrukować, a na jego podstawie jednoznacznie ocenić powstałe zmiany takie jak np. wysięk w stawie barkowo-obojczykowym, ramiennym, czy kaletce podbarkowej, uszkodzenia ścięgna, oraz ocenić zarys tkanki kostnej.