Aktualności

Aktualności

Kompleksowa terapia także dla dzieci

Dodano: 11 lipca, 2018r.

Mam zaszczyt poinformować , iż Centrum Ortopedii i Rehabilitacji podejmuje wyzwanie kompleksowej terapii naszych najmłodszych pacjentów. Od chwili obecnej w Centrum Rodzice mogą uzyskać pomoc nie tylko w zakresie ortopedii bądź neurologii dziecięcej. Centrum podjęło współpracę z wyjątkowym, doświadczonym logopedą mgr Marzeną Stolarską. Mgr Marzena Stolarska z wykształcenia jest Pedagogiem jednak spectrum wykształcenia i doświadczenia obejmuje logopedię, edukację wczesnoszkolną i przedszkolną. Główne działania nakierowane na współpracę z dziećmi to :

Prowadzenie badań i działań praktycznych w zakresie ogólnej diagnozy stanu mowy i terapii zaburzeń komunikacji na różnych etapach rozwoju,
Korygowanie wad wymowy i usprawnianie motoryki aparatu mowy,
Profilaktyka i likwidowanie zaburzeń komunikacji językowej uwarunkowanych środowiskowo lub organicznie,
Trening dykcji i wymowy osób bez zaburzeń logopedycznych w zakresie doskonalenia technik mowy,
Usuwanie trudności w czytaniu i pisaniu,
Prowadzenie terapii również z dziećmi niepełnosprawnymi,
Porady i konsultacje

Serdecznie polecamy i zapraszamy

Czytaj dalej »

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Poncyljusz

Dodano: 27 maja, 2018r.

Profesor w Zakładzie Radiologii Zabiegowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W 2014 r. uzyskał tytuł naukowy profesoranauk medycznych nadany przez prezydenta RP

Specjalista diagnostyki obrazowej i radiologii zajmujący się neuroradiologią zabiegową i radiologią zabiegową.

Pracuje w Zakładzie Radiologii Zabiegowej PUM na stanowisku profesora nadzwyczajnego oraz prowadzi samodzielną pracownię neuroradiologii zabiegowej w szpitalu MSW w Szczecinie, w której wykonuje zabiegi w zakresie wewnątrznaczyniowego leczenia tętniaków mózgu i innych wad naczyniowych centralnego układu nerwowego (tz. naczyniaków czyli malformacji tętniczo-żylnych mózgu, przetok oponowych mózgu oraz leczenia wczesnej fazy niedokrwiennego udaru mózgu wraz z profilaktyką wewnątrznaczyniową czyli stentowaniem zwężeń tętnic szyjnych.

Przewodniczący Zarządu Sekcji Neuroradiologii Zabiegowej Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, aktywnie działa na rzecz rozwoju zabiegów endowaskularnych w Polsce, organizując i wprowadzając nowoczesne metody diagnostyki i leczenia przezskórnego z zakresu radiologii i neuroradiologii zabiegowej.

Jest recenzentem kilku radiologicznych czasopism o zasięgu międzynarodowym z IF i członkiem redakcji Polish Journal of Radiology. Członek towarzystw naukowych : The European Society of Minimally Invasive Neurological Therapy (ESMINT), Cardiovascular and Interventional Radiological Society of Europe (CIRSE) oraz European Congress of Radiology (ECR).

Informacje o zabiegach z zakresu neuroradiologii zabiegowej oraz krótkie filmy prezentujące zabiegi można zobaczyć na stronie:

http://tetniak-mozgu.com/

Czytaj dalej »

Dr Elżbieta Bernatowicz specjalista chorób wewnętrznych – badania USG jamy brzusznej

Dodano: 27 maja, 2018r.

Centrum Ortopedii rozszerza swoją działalność diagnostyczną i konsultacyjną o badania USG  jamy brzusznej . Badanie to wykonywane jest przez doświadczonego, i wyspecjalizowanego lekarza dr Elżbietę Bernatowicz.  Badanie wykoanane w Centrum Ortopedii i Rehabilitacji to nie tylko doskonała jakość diagnostyki na najnowocześniejszym  aparacie USG marki Philips ale także konsultacja po badaniu. Dr Bernatowicz po wykonaniu badania omawia szczegółowo, w sposób przystępny dla pacjenta zalecenia medyczne. Trzeba dodać , iż badanie i konsultacja przeprowadzane są w sposób profesjonalnz i przyjazny .Zapraszamy serdecznie.

 

Czytaj dalej »

Domowa rehabilitacja

Dodano: 15 stycznia, 2018r.

Zapraszamy do skorzystania z rehabilitacji domowej. Nasi rehabilitanci dojeżdżają na terenie Szczecina do każdego potrzebującego Pacjenta.
Rehabilitanci wykonają ten sam zabieg lub te same ćwiczenia z Pacjentem jak w gabinecie.
W zależności od schorzenia rehabilitant przeprowadzi u osoby dorosłej jak i u dziecka rehabilitację sportową, ortopedyczną, neurologiczną, jak również dziecięcą rehabilitację neurologiczną.
Zapraszamy!

Czytaj dalej »

Dietetyka w rehabilitacji i nie tylko!

Dodano: 23 marca, 2017r.

Od 4 kwietnia 2017 (wtorek) rozpoczynamy stałą współpracę z dyplomowanym i doświadczonym dietetykiem – mgr Karoliną Mitas. Ofertę kierujemy nie tylko dla Pacjentów uczęszczających na rehabilitację czy na wizyty lekarskie, ale również do Wszystkich którzy dbają o swój wygląd (lato już niebawem!), chcą zmienić nawyki żywieniowe, sportowcom, alergikom, kobietom w ciąży.

Więcej informacji: http://ortopedia.org.pl/kadra/dietetyka/

Czytaj dalej »

Badania dopplerowskie tętnic oraz żył

Dodano: 21 marca, 2017r.

Szanowni Pacjenci,

Po dłuższej przerwie powracamy z badaniami dopplerowskimi tętnic oraz żył. Badania będzie wykonywał ekspert w tej dziedzinie dr n. med. Miłosz Kawa już od 25 marca 2017.

Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerem telefonu 881 220 900 lub 91 432 71 58.

Zapraszamy!

Czytaj dalej »

Logopedia już od grudnia!!!

Dodano: 6 grudnia, 2016r.

Myśląc o dzieciach, nie tylko o ich prostych kręgosłupach, postanowiliśmy rozszerzyć swoją ofertę o logopedię. Już od grudnia zapraszamy wszystkich Rodziców poszukujących m.in. terapii metodą Krakowską. Więcej znajdą Państwo na naszej stronie: http://ortopedia.org.pl/kadra/logopedia/

Czytaj dalej »

Rehabilitacja onkologiczna w naszej nowej Filli

Dodano: 23 sierpnia, 2016r.

Zapraszamy wszystkich Pacjentów do naszej nowej Filii w Domie Józefa w Szczecinie. Prowadzimy w tym miejscu głównie rehabilitację onkologiczną tak bardzo potrzebną Pacjentom zmagających się z chorobą nowotworową. W Europie i na Świecie, nowoczesne standardy leczenia onkologicznego obok diagnostyki, leczenia chirurgicznego, radioterapii, chemioterapii i terapii biologicznych zawierają rehabilitację, w tym terapię manualną. Rehabilitacja onkologiczna zmniejsza dolegliwości bólowe i skutki prowadzonego leczenia choroby nowotworowej. W mniejszym lub większym stopniu ogranicza lub nie dopuszcza do powstania dysfunkcji narządu ruchu będących następstwami prowadzonego leczenia. Stosowanie terapii manualnej poprawia jakość życia pacjentów, a ponadto łagodzi skutki uboczne w trakcie leczenia onkologicznego, przywracając lub poprawiając samodzielność pacjenta, ograniczając do minimum konieczność pomocy Rodziny, najbliższych lub innych osób. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie: http://ortopedia.org.pl/rehabilitacja/rehabilitacja-onkologiczna/

Zapisy oraz informacje pod numerem telefonu: 881 220 900 lub 91 432 71 58

Czytaj dalej »

Psychoterapia już od sierpnia!

Dodano: 4 sierpnia, 2016r.

Zapraszamy do skorzystania z porad doświadczonego psychoterapeuty! Pamiętajmy, że wszystkie problemy można rozwiązać!
Więcej informacji: http://ortopedia.org.pl/kadra/psychoterapia/

Czytaj dalej »

Nowa forma rehabilitacji dla dorosłych!

Dodano: 4 stycznia, 2016r.

Zapraszamy wszystkie osoby dorosłe na ćwiczenia grupowe. Zajęcia odbywają  się w sobotę, o godz. 11:00 i mimo że mają charakter grupowy (maksymalnie 6 osób) są dostosowane do potrzeb indywidualnych każdej osoby. Tak więc podczas ćwiczeń można wykonywać ćwiczenia wzmacniające kręgosłup lub poświęcić ten czas na uelastycznienie mięśni. Zajęcia prowadzi nasza rehabilitantka lic. Hanna Gołdyn. Ceny konkurencyjne, a dla naszych stałych Pacjentów zniżki! Więcej informacji pod numerem telefonu 881 900 200.

Czytaj dalej »